În baza celor expuse mai sus, SE ÎNVINUIEȘTE:
Ismayilov Sabuhi, a.n.00.00.0000, cetățean al Azerbaidjanului, născut în Azerbaidjan, or.Bacu, domiciliat în mun. Chișinău, str. Nicolae Grădiescu 0, ap. 00, act de identitate seria B 00000000 eliberat la 00.00.0000, văduv, la întreținere 0 copil minor, supus militar, neangajat în câmpul muncii, fără antecedente penale,
precum că el a comis fapte prejudiciabile, prevăzute de legea penală, ca infracțiune şi pasibile de pedeapsa penală în următoarele circumstanțe:
Ismayilov Sabuhi împreună cu Mammadov Naib, dându-și seama de caracterul prejudiciabil al acțiunilor sale, prevăzând urmările lor și dorind în mod conștient survenirea acestor urmări, urmărind scopul de cupiditate, au întocmit un plan criminal privind sustragerea deschisă a bunurilor altei persoane.
Yuxarıda göstərilənlərə əsasən, İTTİHAM EDİLİR:
İsmayılov Səbuhi, 00.00.0000-cü il təvəllüdlü, Azərbaycan vətəndaşı, Azərbaycan Respublikasında anadan olmuş, Kişinyov bələdiyyəsi, Nikolae Qradiesku küçəsi 0, mənzil 00 ünvanında yaşamış, 00.00.0000-cü il tarixli B 00000000 nömrəli şəxsiyyət vəsiqəsi seriyası, dul qadın, himayəsində 0 azyaşlı uşağı olan, hərbi xidmətdə olan, işləməyən, məhkumluq qeydi olmayan,
cinayət qanunvericiliyində nəzərdə tutulmuş və aşağıdakı hallarda cinayət məsuliyyətinə cəlb edilə bilən qərəzli hərəkətlər törətdiyinə görə:
İsmayılov Səbuhi, Naib Məmmədovla birlikdə, hərəkətlərinin qərəzli xarakterini dərk edərək, onların nəticələrini qabaqcadan görərək və bu nəticələrin baş verməsini şüurlu şəkildə arzulayaraq,Tamah məqsədi güdərək, başqasının əmlakını açıq şəkildə oğurlamaqla bağlı cinayət planı tərtib etmişdir.