Ca victimă a infracțiunii poate evolua proprietarul bunurilor, sau persoana în posesia ori sub a cărei pază se găsesc bunurile, sau oricare altă persoană care, în opinia făptuitorului, poate stingheri acțiunile lui infracționale. În speță subsemnata atestă că învinuitul Ismayilov Sabuhi prin acțiunile sale intenționate, a periclitat relațiile sociale cu privire la posesia asupra bunurilor părților vătămate Chiriciuc Vasile și Procopenco Vitalii. Latura obiectivă a infracțiunii prevăzute de art.000 alin.(0) Cod penal, are următoarea structură: 0) fapta prejudiciabilă care constă în acțiunea de luare ilegală și gratuită a bunurilor din posesia altei persoane, 0) urmările prejudiciabile sub formă de prejudiciu patrimonial efectiv; 0) legătura de cauzalitate dintre fapta prejudiciabilă și urmările prejudiciabile; 0) modul deschis. Infracțiunea de jaf este o infracțiune materială. Ea se consideră consumată din momentul în care făptuitorul obține posibilitatea reală de a se folosi sau a dispune de bunurile altuia la propria sa dorință. Latura subiectivă a infracțiunii prevăzută de art.000 alin.(0) Cod penal, se caracterizează prin vinovăție sub formă de intenție directă și scopul de cupiditate. Subsecvent, prezența intenției directe a fost determinată şi de alte acțiuni evident premeditate, care nu pot fi executate în absența aspectelor volitive şi intelective ale acestui semn, or, învinuitul a efectuat acțiuni concrete în scopul sustragerii bunutilor ce aparțineau lui Chiriciuc Vasile și Procopenco Vitalii, pentru a le folosi după propria năzuință, ori mijloacele de probă administrate denotă exclusiv dorința învinuitului de a beneficia de bunurile sustrase. Subiectul infracțiunii este persoana fizică responsabilă care la momentul săvârșirii infracțiunii a atins vârsta de 00 ani. În speță, subsemnata reține că în momentul comiterii infracțiunilor învinuitul Ismayilov Sabuhi avea împlinită vârsta de 00 ani, și era responsabil.
Azerice
Cinayətin qurbanı malların sahibi, malların sahibi və ya himayəsində olan şəxs və ya cinayətkarın fikrincə, onun cinayət əməllərinə mane ola biləcək hər hansı digər şəxs ola bilər. Bu işdə, aşağıda imza edən şəxs təsdiq edir ki, təqsirləndirilən İsmayılov Səbuhi qəsdən etdiyi hərəkətlərlə zərərçəkmiş tərəflər Çiriçiuk Vasile və Prokopenko Vitalinin mallarına sahibliklə bağlı sosial münasibətləri təhlükəyə atıb. Cinayət Məcəlləsinin 000-ci maddəsinin (0)-ci bəndində nəzərdə tutulmuş cinayətin obyektiv tərəfi aşağıdakı strukturdadır: 0) başqa şəxsin mülkiyyətindən qanunsuz və əvəzsiz olaraq malların götürülməsindən ibarət zərərli əməl, 0) faktiki maddi ziyan şəklində zərərli nəticələr; 0) zərərli əməllə zərərli nəticələr arasında səbəb-nəticə əlaqəsi; 0) açıq üsul. Soyğunçuluq cinayəti maddi cinayətdir. Cinayətkarın başqasının əmlakından öz iradəsi ilə istifadə etmək və ya sərəncam vermək üçün real imkan əldə etdiyi andan etibarən başa çatmış hesab olunur. Cinayət Məcəlləsinin 000-ci maddəsinin (0)-ci bəndində nəzərdə tutulmuş cinayətin subyektiv tərəfi birbaşa niyyət formasında günahkarlıq vəTamah məqsədi ilə xarakterizə olunur. Sonradan birbaşa niyyətin mövcudluğu, bu əlamətin könüllü və intellektual aspektləri olmadığı təqdirdə həyata keçirilə bilməyən digər açıq-aşkar qəsdən hazırlanmış hərəkətlərlə də müəyyən edilmişdir və ya təqsirləndirilən şəxs Çiriçiuk Vasile və Prokopenko Vitaliylərə məxsus əmlakı oğurlamaq, onlardan öz istəyinə uyğun istifadə etmək üçün konkret hərəkətlər etmişdir və ya tətbiq edilən sübut vasitələri yalnız təqsirləndirilən şəxsin oğurlanmış əmlakdan faydalanmaq istəyini ifadə edir. Cinayətin subyekti cinayət törədildiyi zaman 00 yaşına çatmış məsul fiziki şəxsdir. Bu işdə aşağıda imza edən şəxs qeyd edir ki, cinayətlərin törədildiyi zaman təqsirləndirilən şəxs İsmayılov Səbuhinin 00 yaşı var idi və o, məsul idi.
(5000 karakter kaldı)